15 júl, pondelok, 2024
A- A A+

FK Veľký Cetín

 - Štatutári -

Prezident: Ing. Danóci Róbert

Tajomník: Brath Vladimir                                             

Vedúci mužstva: Emilia Tetulová

Hospodár: Pavel Solnica

Pokladník: Szabó Norbert

Ostatní členovia vedenia: František Szusztor, Peter Pasčák

Liga benjamínkov

Liga benjamínkov rozbehla svoj tretí ročník, hrá sa už aj v šalianskom regióne

ziaci 1

Liga mladších žiakov začala v posledný augustový víkend svoju tretiu kapitolu. V novej sezóne expandovala aj do šalianskeho regiónu, nové na mape sú však aj iné obce.
V súťaži môžu štartovať hráči narodení po 1. januári 2003. Pre tých, čo nie sú celkom v obraze, pripomíname, že sa hrá na šírku ihriska v počte 6+1. Ligu benjamínkov organizuje redakcia MY Nitrianskych novín v spolupráci s Oblastným futbalovým zväzom (ObFZ) v Nitre a po prvých dvoch edíciách sa stretla prevažne so slovami chvály. Konečné výsledky všetkých stretnutí v jednotlivých kolách si môžete prečítať v každom pondelňajšom vydaní týždenníka MY Nitrianske noviny.

Na nábor prišlo tridsať detí
V nitriansko-zlatomoravskej oblasti pribudol napríklad Veľký Cetín. „Budeme radi, keď aspoň polovica detí vyrastie na dobrých futbalistov. Je veľmi dobré vychovávať malých futbalistov. Rozdelenie na žiakov a benjamínku je správne, tým menším deťom by sa ťažko hralo na celé ihrisko,“ túžobne vraví tréner miestnej benjamínky Matej Fábry. Práve vo Veľkom Cetíne mali s naplnením kádra azda tie najpríjemnejšie starosti. „Hneď po vyhlásení náboru prišlo na ihrisko tridsať detí a museli sme ich rozdeliť. Teraz máme osemnásťčlenný mančaft, zložený výlučne z domácich chlapcov,“ neskrýva nadšenie začínajúci kormidelník.

ziaci 2 ziaci 3 ziaci 4

SKUPINA B: Chrenová B, Lapáš, Čechynce, Golianovo, Klasov, Veľký Cetín, Vinodol, Čeľadice, D. Obdokovce, Nevidzany, T. Mlyňany.

Horné Saliby ťažia z futbalovej školy
Hernú prax budú najnovšie získavať aj talenty v šalianskom regióne. Z tamojšieho okresu sa prihlásili Horná Kráľová, Vlčany, Selice, Diakovce a spoločný tím vytvorili Tešedíkovo a Žihárec. Poltucet dopĺňajú Horné Saliby z okresu Galanta. „V našom okrese by sme mohli hrávať len s Vinohradmi nad Váhom, takže nám padlo vhod, že ObFZ Nitra nás zobral pod svoje krídla a môžeme hrávať s obcami v okrese Šaľa,“ netají spokojnosť Róbert Darázs, kouč mládeže v Horných Salibách, a jedným dychom dodáva: „V obci je futbalová škola. Máme predprípravku, prípravku, mladších a starších žiakov a dorastencov. So zohnaním chlapcov teda nebol problém, máme asi pätnásťčlenný káder.“
Pozornosť vzbudzuje aj spolupráca Tešedíkova so Žihárcom. Susedné obce majú dokopy viac než päťtisíc obyvateľov, dobré vzťahy potvrdzuje nájdenie spoločnej cesty v prospech rozvíjania potenciálu doposiaľ neobrúsených diamantov. „Zložili sme dosť dobrý a široký káder, aj s prvákmi máme okolo dvadsaťtri chlapcov. Zo Žihárca sú len traja, ostatní sú z Tešedíkova, kde aj trénujeme,“ prezrádza prvý muž tohto projektu Krisztián Csiba.
Prvé kolo tretieho ročníka je teda za nami. Pozná svojich víťazov i porazených, výsledky však žiadnu rolu nehrajú. Prvoradý je úsmev na tvárach malých šarvancov, radosť z dobrej prihrávky či streleného gólu.

/zdroj: internet, http://www.obfz.sk//